Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 05:32

Поліція Молдови зупинила марш ЛГБТ-спільноти, щоб уникнути сутичок


Учасники збираються на марш ЛГБТ-спільноти у Кишиневі, 21 травня 2017 року

Марш протесту, організований ЛГБТ-спільнотою Молдови 21 травня, поліція зупинила через кілька сотень метрів, аби уникнути суточик з учасниками контрпротесту, на який зібралися, як повідомляє молдовська служба Радіо Свобода, «православні священики і віруючі».

Десятки учасників маршу ЛГБТ у білих сорочках з логотипом соціальної кампанії No Fear («Не бійся») евакуювали в автобусах з поліцією після того, як у їхній бік полетіли яйця і вода з боку учасників контрпротесту.

Марш був організований на знак протесту проти того, що учасники спільноти ЛГБТ називають дискримінаційним законодавством у Молдові.

Тим часом, проросійський президент Молдови Ігор Додон, який критикував ЛГБТ-спільноту і їхній марш за те, що це, за його словами, суперечить «нашим традиційним цінностям», взяв участь в окремій контрманіфестації у центрі Кишинева під назвою «Фестиваль традиційної сім’ї».

Додона супроводжували його діти, він фотографувався з іншими дітьми та їхніми батьками.

Учасники маршу за «традиційні цінності»
Учасники маршу за «традиційні цінності»

17 травня, у Міжнародний день проти гомофобії, 10 іноземних послів у Молдові оприлюднили спільну заяву, в якій висловлювали сподівання, що марш ЛГБТ пройде без інцидентів. Заяву підписали посли Сполучених Штатів, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Литви та Естонії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG