Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 10:27

Луценко заявив про обіцянку США передати Україні більшу частину коштів Лазаренка у разі конфіскації


Павло Лазаренко (фото 1998 року)

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що відповідні служби США запевнили українську сторону у передачі більшої частини коштів екс-прем’єра Павла Лазаренка Україні, якщо буде ухвалене рішення про їх конфіскацію. Про це він сказав 22 травня у Києві.

«Ми сподіваємося, що цього року ми нарешті вийдемо на фінал, і Україна має запевнення відповідних служб США у тому, що вона може розраховувати на більшу частину, як мінімум, більшу частину ймовірно конфіскованих коштів», – сказав Луценко.

Він також висловив здивування щодо тривалого слухання у США справи про конфіскацію коштів Лазаренка.

Офіційних коментарів США про можливу передачу коштів екс-прем’єра Лазаренка Україні не надходило.

На початку травня заступник Генпрокурора України Євген Єнін припустив, що до кінця року буде завершено суд у США щодо колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка. За його словами, кошти, в разі рішення про конфіскацію, можуть бути повернуті України за півроку-рік після вироку.

Павло Лазаренко втік із України 1999 року і врешті опинився у США, де без успіху домагався притулку й натомість був засуджений більш ніж на вісім років позбавлення волі, значного штрафу і конфіскації майна за звинуваченнями, пов’язаними з відмиванням коштів. 2012 року він вийшов на волю після закінчення терміну і, за повідомленнями, отримав право на мешкання у США, де й живе з родиною – другою дружиною, своєю колишньою перекладачкою на судах у США, і їхніми трьома дітьми. Тим часом правоохоронні органи США далі продовжують з’ясовувати подробиці щодо відмитих ним коштів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG