Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 14:23

Петренко: Україна працює над пошуком активів «Газпрому» для примусового стягнення штрафу АМКУ


Павло Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко заявляє, що українська сторона працює над пошуком активів російської компанії «Газпрому» з метою примусового стягнення з неї 172 мільярди гривень штрафу.

«Ми зараз інтенсивно працюємо. Я не хочу завчасно розкривати певну інформацію, тому що це процес розшуку активів. Це буде, я дуже розраховую, позитивний кейс з виконання даного рішення», – заявив він, наголосивши, що Україна проводить ці дії відповідно до закону.

Раніше Державна виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення штрафу Антимонопольного комітетуз «Газпрому».

Вищий господарський суд України 16 травня відхилив касацію «Газпром» на рішення про стягнення штрафу в розмірі майже 172 мільярди гривень.

У січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував російський «Газпром» на 86 мільярдів гривень за «зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему».

Термін виконання цього рішення закінчився, компанія «Газпром» оскаржила його, але суди відмовили російській компанії у задоволенні скарги. Згодом в Антимонопольному комітеті України заявили, що від «Газпрому» вимагають сумарно майже 172 мільярди гривень, зокрема штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

Російська компанія «Газпром» заперечувала звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. У «Газпромі» назвали рішення АМКУ «нічим іншим, як спробою вчинити тиск» на російську компанію, і пообіцяли «захищати свої права й інтереси всіма можливими з правового погляду методами».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG