Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 23:56

У Києві мають намір створити Музей монументальної пропаганди


Київська міська рада ініціює створення Музею монументальної пропаганди СРСР, експозиція музею розміщуватиметься на території національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ), площа відкритої частини становитиме 2 гектари.

Відкриття музею планується вже восени цього року.

Як повідомляє керівник проекту Максим Бахматов, у музеї будуть представлені зразки монументальної комуністичної пропаганди, Збиратимуть їх з усіх регіонів України.

«Експонати будуть збиратися по всій країні. Ми підготуємо список, будемо спілкуватися з мерами тих міст, які захочуть поділитися значущими експонатами. Плюс, ми звертаємося до приватних колекціонерів, які вже мають ці експонати, для того, щоб вони поділились і щоб вони були представлені в нашому музеї, як у відкритій його частині, так і в закритій експозиції», – розповідає Бахматов.

З набранням чинності закону про декомунізацію виникало багато запитань стосовно декомунізації приміщень, які розташовані на території ВДНГ, всі вони є прикладами монументальної пропаганди Радянського Союзу.

Водночас ці приміщення становлять архітектурну цінність, відзначає співзасновник Фонду дослідження монументальної пропаганди Максим Яковер.

«Позбутися символів тоталітарного минулого – це лише перший крок декомунізації. Другий, і набагато важливіший крок, – це переосмислити тоталітарне минуле. Наше завдання – не забути радянське минуле, а, навпаки, пам’ятати його. Пам’ятати як таке, яке ніколи не повинно повторитись.«Ніколи знову» – це саме те, що повинні будуть промовляти експонати цього музею», – каже голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Заступник міського голови Києва Володимир Прокопів висловив сподівання, що майбутній музей увійде в першу десятку туристичних об’єктів Києва.

«Ми отримуємо місце, яке стане своєрідним символом того, що ми перегорнули сторінку комуністичного минулого, як це зробили вже всі цивілізовані країни Європи»,– зауважує Прокопів.

Музей є проектом-дослідженням, мета якого – збереження та вивчення об’єктів пропагандистського мистецтва комуністичної епохи. Організатори сподіваються, що він стане відкритим простором для осмислення радянського минулого. Для фінансування проекту створили благодійний фонд.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG