Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 19:54

В анексованому Криму суд над журналістом Миколою Семеною перенесли на 5 червня


Микола Семена

В анексованому Криму Залізничний райсуд Сімферополя переніс на 5 червня судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суддя ухвалила таке рішення у зв’язку з тим, що озвучуванні матеріали справи – особисте листування журналіста – були українською мовою, яку не цілком розуміє російський захисник Семени Олександр Попков. Тому процес продовжиться, коли повернеться інший адвокат журналіста – Еміль Курбедінов.

На сьогоднішньому засіданні встигли зачитати кілька листів з листування Миколи Семени з керівником проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії Володимиром Притулою, а також лист директора української служби Радіо Свобода Мар’яни Драч.

Наступне засідання призначене на 14:00.

7 грудня 2016 року слідчий в анексованому Криму висунув журналісту Миколі Семена звинувачення в остаточній редакції у кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа, складена слідчими, має шість томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на «вільне вираження думки».

Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, зокрема, Миколи Семени.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG