Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2018, Київ 06:25

Китай закликає відновити переговори з КНДР і відмовитись від санкцій


Посол Китаю в ООН Лю Цзєї

Китай закликав до відновлення переговорів з Північною Кореєю і відкинув спроби Сполучених Штатів та їхніх союзників запровадити суворіші санкції Ради безпеки ООН щодо Пхеньяна через ракетні та ядерні випробування.

«Необхідність діалогу дуже сильна. Немає причин, через які діалог неможливий в нинішній ситуації. Це потребує політичної волі», – сказав журналістам в Нью-Йорку посол Китаю в ООН Лю Цзєї.

За його словами, кожен крок на шляху до послаблення напруженості на Корейському півострові має бути досягнуто через діалог.

Китай є головним торговельним партнером та союзником Пхеньяна і має право вето щодо резолюцій Ради безпеки ООН.

Посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що переговорів не буде доти, доки Північна Корея не припинить свої ядерні випробування.

Сполучені Штати, Франція і Великобританія закликали Раду безпеки посилити і, можливо, збільшити санкції щодо Пхеньяна у відповідь на низку випробувань балістичних ракет цього року, останнє з яких було здійснене 21 травня.

Тим часом посол ООН в Китаї сказав, що його країна спочатку хоче побачити повну реалізацію тих шести резолюцій ООН про санкції, які вже були ухвалені стосовно Північної Кореї.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG