Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 14:19

У Раді Європи закликають українську владу скасувати закон про декларування для активістів


Нілс Муйжнієкс

У Раді Європи розкритикували правки до українського закону «Про запобігання корупції» щодо декларування для антикорупційних активістів і закликали владу України скасувати зміни.

Заява офісу комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжнієкса оприлюднена 24 травня.

Він оприлюднив листування із заступником голови Адміністрації президента України Дмитром Шимківим. У своєму листі від 2 травня він рекомендує скасувати положення, які зобов’яжуть активістів-антикорупціонерів оприлюднити свої активи так само, як і посадовців або держслужбовців.

«Неурядові організації працюють фактично вже з урахуванням правил фінансової звітності, а ЗМІ мають платити податки і подавати звіти до відповідних податкових органів. Тільки ті особи або організації, які отримують державне фінансування, можуть зазнати суворіших вимог до звітності, які застосовані до будь-якого іншого одержувача державних бюджетних коштів», – мовиться у заяві Муйжнієкса.

Він також закликав високопосадовців до конструктивного діалогу та запропонував співпрацю.

Лист-відповідь від української сторони надійшов 22 травня. У ньому йдеться про український досвід впровадження принципів прозорості для політичних партій, е-декларування для посадовців та службовців і вивчення європейських й американських практик.

«У той же час, все ще існують прогалини у відкритості і прозорості в різних учасників політичного процесу (…) Ми плануємо завершити нові поправки до закону, засновані на підходах і правилах, викладених вище, і представити їх як законопроект на розгляд Венеційської комісії Ради Європи», – пише Дмитро Шимків.

Зміни до закону, ухвалені Верховною Радою України в березні, передбачають електронне декларування для антикорупційних активістів. Ці зміни критикувалися – зокрема, міжнародна неурядова організація із боротьби з корупцією Transparency International закликала владу України скасувати їх.

Закон розкритикувала і міжнародна правозахисна організація Freedom House, а міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила заяву про те, що такі законодавчі зміни можуть бути використані для покарання журналістів-розслідувачів і їхніх колег у боротьбі з корупцією.

Міжнародний фонд «Відродження» стверджує, що Україні загрожує перегляд міжнародної допомоги через зміни щодо е-декларування.

27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону щодо електронного декларування після зустрічі з громадськими активістами щодо цього документа. При цьому він заявив, що запропонує внести зміни до тих пунктів документу, які критикують. В Адміністрації президента повідомили, що оскільки зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з 2018 року, сторони домовилися створити робочу групу з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG