Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 01:35

НАБУ звинувачує ГПУ в тиску на бюро через справу Углави


Національне антикорупційне бюро України заявляє, що кримінальне провадження щодо першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, відкрите Генеральною прокуратурою за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу, є тиском на бюро.

«Національне бюро впевнене, що це провадження є безпідставним, а його розслідування – безперспективним. Гізо Углава не порушував законодавство про громадянство… Безпідставним є й інший закид Генеральної прокуратури про буцімто несплату податків… За час, що минув від дати реєстрації провадження, 16 прокурорів Генеральної прокуратури мали всі можливості перевірити вказані факти й закрити провадження за відсутністю складу злочину», – заявляють у НАБУ.

«Тому твердження генерального прокурора про те, що у розслідуванні цього провадження з боку ГПУ немає політичної мотивації, є сумнівними. За таких умов Національне антикорупційне бюро розцінює дії співробітників ГПУ як злочинні, спрямовані на чинення незаконного тиску на працівників НАБУ. За вказаними фактами управління внутрішнього контролю Національного бюро зареєструвало кримінальні провадження за фактами службового підроблення та втручання в діяльність першого заступника директора НАБУ», – йдеться у заяві НАБУ.

24 травня стало відомо, що ГПУ почала розслідування проти першого заступника директора НАБУ Гізо Углави за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу.

Зокрема, слідство запевняє, що 25 квітня 2015 року наказом директора НАБУ на посаду його першого заступника був призначений Гізо Углава, який на той час не втратив громадянства Грузії.

У НАБУ заявили, що громадянство Грузії, відповідно до Конституції цієї країни, втрачається автоматично за умови набуття громадянства іншої країни.

Генеральний прокурор Юрій Луценко, звітуючи перед Верховною Радою 24 травня, заперечив політичну складову в розслідуванні кримінального провадження проти Гізо Углави. Луценко заявив, що проводиться «об'єктивна перевірка». «Наразі ми нікого не звинувачуємо, ми просто перевіряємо заяву, яка нам надійшла. Не перевірити цю заяву, як ви розумієте, ми не маємо права», – сказав він і висловив сподівання на співпрацю Углави й директора НАБУ Артема Ситника.

Сам Углава назвав справу проти нього тиском на бюро.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG