Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 17:11

НАБУ: обшуки в Окружному адмінсуді Києва стосуються «незаконного збагачення» його голови


У НАБУ наголосили, що будь-які заяви про можливий зв’язок між слідчими діями НАБУ й адміністративними провадженнями ОАСК щодо діяльності бюро «є відверто спекулятивними та не мають підтвердження»

Національне антикорупційне бюро України пояснює проведення обшуків в Окружному адміністративному суді Києва розслідуванням справи за статтею «незаконне збагачення» щодо голови цього суду.

Як повідомили в прес-службі НАБУ, 26 травня обшуки на підставі ухвали слідчого судді проводяться також і за місцем проживання голови Окружного адмінсуду.

«Обшуки проводяться в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого 9 грудня 2016 року на підставі аналізу е-декларації за фактом ймовірного незаконного збагачення Голови ОАСК (ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України)», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ наголосили, що будь-які заяви про можливий зв’язок між слідчими діями НАБУ й адміністративними провадженнями ОАСК щодо діяльності бюро, зокрема зі справою щодо оскарження призначення першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, «є відверто спекулятивними та не мають підтвердження».

У НАБУ нагадали, що почали розслідування за фактом незаконного збагачення голови ОАСК у грудні 2016 року, тоді як справа щодо оскарження призначення Гізо Углави, зареєстрована в ОАСК у квітні цього року.

«Загалом, починаючи з грудня 2015 в роботі ОАСК було 28 справ, відповідачем у яких виступало НАБУ», – додали в бюро.

У повідомленні НАБУ не вказується ім’я голови суду. За даними на сайті ОАСК, цей суд очолює суддя Павло Вовк.

Раніше 26 травня суддя Окружного адмінсуду Києва Богдан Санін заявив про обшуки, які проводить НАБУ в цьому суді від сьомої ранку.

«Суддя Євген Аблов пов’язує такі дії з тим, що в ОАСК розглядають дві справи проти НАБУ», – написав суддя. За словами Саніна, в одній зі справ громадська організація оскаржує створення громадської ради при НАБУ, у другій – громадська організація оскаржує призначення заступником директора НАБУ Гізо Углави, оскільки він має подвійне громадянство.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG