Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 02:01

Спікер парламенту Чечні відкинув звинувачення HRW в утисках геїв


Спікер парламенту Чечні Магомед Даудов

Голова парламенту Чечні Магомед Даудов відкинув звинувачення в причетності до переслідувань геїв на території республіки. У своїй соціальній мережі інстаграм він написав, що при цьому виступає проти «підміни сімейних цінностей», яку вважає «ознакою виродження».

Політик також заявив, що в Чечні ніколи не було геїв і що він їх зневажає. Даудов назвав повідомлення правозахисників про тортури і вбивства гомосексуалів «дешевим наклепом» і наголосив, що готовий до судового розгляду.

Напередодні представник секретаріату чеченського парламенту Зелімхан Джамалдінов заявив, що депутатам «наплювати» на повідомлення міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) про ймовірну причетність влади республіки до тортур і вбивств геїв.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch 26 травня підтвердила, що поліція в російському регіоні Чечні затримувала, катувала й принижувала десятки чоловіків – геїв та бісексуалів – навесні 2017 року в «очевидній спробі викреслити їх з чеченського суспільства». У доповіді на 29-ти сторінках, опублікованій 26 травня йдеться, що «боротьба проти геїв» тривала від кінця лютого до щонайменше початку квітня, і що наказ про це було отримано від посадових осіб Чечні.

У доповіді наголошується, що ключову роль у переслідуваннях ЛГБТ-спільноти на території республіки, цілком ймовірно, відігравав голова парламенту Чечні Магомед Даудов.

На початку квітня російська «Нова газета» повідомила про масові переслідування геїв у Чечні. Стверджувалося, що затримано понад 100 гомосексуалів, а деякі з них убиті. Влада регіону назвала цю інформацію помилковою.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG