Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 02:30

Львів: до Дня Героїв представили польовий табір українських військових різних років


День героїв у Львові, 28 травня 2017 року

У Львові 28 травня відкрили виставку «Алея Героїв», присвячену Дню Героїв, який у цьому місті відзначають у четверту неділю травня.

Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» організувала інформаційну виставку про історію українського війська у різні часи. Учасники товариства облаштували польову кухню для огляду, одяглися у різні військові однострої, представили зброю і спорядження вояків Легіону Українських січових стрільців (1914-1918 рр. ), Галицької армії (1918-1920 рр.) і армії Української Народної Республіки (1917-1920 рр.).

«Ми хочемо молоді говорити про героїзм українських воїнів у боротьбі проти Росії, про те, як українцям далась незалежність. Тут навіть є гвинтівки, яким понад 100 років, є зброя австрійського виробництва «Манліхер», якою січові стрільці воювали на горі Маківка. Ми організували цей захід, щоб молоді люди могли побачити, яким був спосіб виховувати патріотизм», – говорить учасник виставки Любомир Міклуш.

У 1941 році другий великий збір Організації Українських Націоналістів постановив 23 травня відзначати Свято Героїв. Головною метою було відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. У роки німецької та радянської окупації Свято Героїв українці вшановували підпільно. У 1991 році його відродили і традиційно відзначають 23 травня. Львівська обласна рада встановила дату у четверту неділю травня. У цей День Героїв пригадують всіх українських вояків, які воювали за незалежну Україну. Місцева влада сьогодні організувала пішу ходу від пам’ятника Тарасові Шевченку до постаменту Степанові Бандері.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG