Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:49

Ірак: проіранські сили вибили ісламістів з сіл на кордоні з Сирією


Боєць Федеральної поліції Іраку готується до пострілу по позиціях екстремістів, західна частина Мосула, 11 травня 2017 року

Іракські шиїтські сили, підтримувані Іраном, повідомили про витіснення 29 травня бойовиків угруповання «Ісламська держава» з сіл на кордоні з Сирією. Так звані «сили народної мобілізації» описали своє просування на кордоні з Сирією, на північ від міста Баадж, як «чудо Рамадану», з огляду на початок посту у мусульман, що почався цими вихідними.

Контроль над цією територією розглядають як крок на шляху до встановлення зв’язку між силами Багдада і Башара Асада в Сирії, відновленням стратегічної автомагістралі для постачання зброї армії Асада і наданням сирійському лідерові значної переваги в шестирічному збройному повстанні проти нього.

Але іракські сили, підтримувані Іраном, поки не можуть з’єднатися з сирійською армією і союзними іранськими бійцями в Сирії, оскільки сили Асада ще не досягли іракського кордону з сирійського боку, попри узгоджені зусилля в останні тижні. Щоб дістатися туди, вони повинні були пройти через територію, яка утримується сирійськими курдськими силами, підтримуваними США.

Шиїтських повстанці, підтримувані сусіднім Іраном, діяли задовго до появи угруповання «Ісламська держава», і вели боротьбу з американськими військами під час військової присутності США в Іраку в 2003-2011 роках.

Іракські військовослужбовці, курдські бійці, сунітські і шиїтські проурядові повстанці за підтримки коаліції, очолюваної США, беруть участь в операції зі звільнення від ісламістів Мосула, останнього великого міста Іраку, контрольованого угрупованням «Ісламська держава».

Іракська армія зосередила свої зусилля на витісненні бойовиків з Мосула, в той час як підтримувані Іраном сили ополченців – на відновленні великої території пустель між Мосулом і сирійським кордоном.

Іран підтримує збройні сили в Іраку і Сирії, де він допоміг навчити і організувати тисячі шиїтських вояків, зібраних з Іраку, Афганістану і Пакистану. Бійці «Хезболли» в Лівані також тісно співпрацюють з іранськими військовими командирами у Сирії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG