Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 15:12

Міноборони: Полторак підписав наказ про умови призову на строкову військову службу офіцерів запасу


Степан Полторак

У Міністерстві оборони заявляють, що міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про умови призову на строкову військову службу офіцерів запасу.

«Міністр оборони України підписав наказ, який визначає порядок призову на військову службу офіцерського складу у 2017 році. Цей наказ щойно підписаний, зараз він буде відправлений до Міністерства юстиції, і після затвердження набуде чинності», – сказав заступник начальника Генштабу Артур Артеменко, якого цитує прес-служба міністерства.

За його словами, на строкову офіцерську службу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри, мають вищу освіту не нижче ніж бакалавра і яким присвоєно первинне офіцерське звання.

«Відповідно до наказу Міністерства оборони України № 170, строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців», – уточнив він.

За даними Міноборони, призовний ресурс офіцерів запасу згаданої категорії лише за останні 7 років складає майже 92 тисячі людей, з них на службу призвуть необхідну кількість, щоб укомплектувати первинні офіцерські посади.

У Міноборони зазначають, що офіцери військової служби за призовом проходитимуть службу поза межами АТО у пунктах постійної дислокації військових частин й підрозділів.

«Вони (офіцери запасу) також можуть залучатися до служби в АТО, але лише в добровільному порядку і після укладення відповідного контракту», – наголосив Артеменко.

На початку року ЗМІ повідомляли, що офіцери запасу будуть призвані до лав ЗСУ в цьому році. Проте у міністерстві тоді цю інформацію не підтвердили і повідомили, що рішення про це буде ухвалюватися з урахуванням кількості контрактників, які звільняться, а також відповідно до прогнозних показників прийняття на службу за контрактом у добровільному порядку.

У 2016 році понад 69 тисяч військовослужбовців уклали контракт із ЗСУ.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,6 тисячі людей, понад 22 тисячі були поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG