Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 01:48

Президент Сербії Вучич склав присягу на тлі протестів


Александар Вучич вітає своїх прихильників біля будівлі парламенту після інавгурації, Белград, Сербія, 31 травня 2017 року

Александар Вучич склав присягу на посаді президента Сербії 31 травня на тлі протестів.

47-річний Вучич склав присягу на короткій церемонії у парламенті. Він замінить на посаді президента Томіслава Ніколича.

Під час церемонії інавгурації протестувальники із гаслом «Проти диктатури» за підтримки більшості опозиційних партій і лідерів намагалися пройти до входу в будівлю парламенту в Белграді, але поліція загородила їм шлях, сталися сутички.

Пізніше 31 травня кілька тисяч людей взяли участь у другому протесті проти Вучича у Белграді, який пройшов без інцидентів.

«Обіцяю зберігати мир і стабільність, охороняти і захищати майбутнє наших дітей», – сказав Вучич перед тим, як залишити будівлю парламенту.

До вступу на посаду президента Вучич три роки був прем’єром Сербії.

Александр Вучич переміг на виборах президента 2 квітня із результатом у 55 відсотків – через майже рік після того, як його Сербська прогресивна партія перемогла на парламентських виборах.

Опозиція і її прихильники заявляли, що Вучич переміг із порушеннями, і скликали акції протесту. Водночас у ЄС привітали Вучича з перемогою.

Александр Вучич декларує прихильність євроінтеграційному напрямку Сербії, водночас виступає за тісні зв’язки країни з Росією. Посада президента у Сербії, що є парламентською республікою, радше церемоніальна, водночас партія Вучича залишається найвпливовішою у країні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG