Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 05:27

Суд відновив процес проти блогера Коцаби за підозрою у державній зраді


Руслан Коцаба біля Вищого спеціалізованого суду, Київ, 1 червня 2017 року

Вищий спеціалізований суд задовольнив частково скаргу прокуратури і призначив новий розгляд кримінального провадження в апеляційному суді щодо блогера Руслана Коцаби, повідомила його адвокат Тетяна Монтян.

«Підстави скасування – суто процесуальні: через те, що апеляційний суд не задовольнив клопотання прокуратури про дослідження деяких доказів. Нагадую, що касація валялася в Вишці аж з 29 серпня 2016 року! Мета всього цього абсурду – максимально відтягнути ухвалення остаточного рішення, аби також відтягнути винесення рішення Європейським судом», – написала Монтян у Facebook.

Сам Коцаба оприлюднив на своєму Youtube-каналі відеозапис резолютивної частини засідання.

У липні минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про намір подавати касаційну скаргу у справі Руслана Коцаби, після того як Апеляційний суд Івано-Франківської області 14 липня зняв з нього обвинувачення у перешкоджанні діяльності Збройних сил України та звільнив з-під варти.

Сторона обвинувачення просила суд призначити блогерові покарання у 13 років позбавлення волі.

12 травня Івано-Франківський міський суд призначив Коцабі покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки і 6 місяців, визнавши його винним у перешкоджанні діяльності Збройних сил України та знявши обвинувачення в державній зраді.

Після початку збройного конфлікту на Донбасі між українськими військовими та підтримуваними Росією сепаратистами Коцаба неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважала обвинувачення проти Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління й закликала його звільнити.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG