Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:22

Львів’яни прощаються з кардиналом Любомиром Гузаром


Ввечері 1 червня похоронний кортеж із тілом кардинала Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, який помер 31 травня після важкої хвороби, прибув у Львів.

Похоронну процесію супроводжував голова УГКЦ Святослав Шевчук. Біля Святоюрського собору процесію очікували віряни, священики, монахи і монахині.

Кортеж із тілом кардинала Любомира Гузара прибув до Львова (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

У соборі відбулася панахиди за Любомиром Гузаром і розпочався чин читання Євангелія. Упродовж усієї ночі храм буде відчинений і вірні та духовні особи молитимуться за Любомира Гузара.

Десятки львів’ян прийшли вшанувати пам’ять Любомира Гузара, який народився у Львові 26 лютого 1933 року. Він проживав з батьками на нинішній вулиці Лисенка. У 1944 році його родина змушена була залишити Україну і виїхати у США. Але єпископ Любомир Гузар повернувся в Україну в 1993 році і став громадянином України, відмовившись від американського громадянства.

26 січня 2001 року Любомир Гузар був обраний головою УГКЦ і мешкав у митрополичих палатах у Львові. У 2005 році він заявив про те, що переносить резиденцію голови церкви зі Львова до Києва. У 2009 році, через погіршення стану здоров’я, він попросив у Папи Римського про зречення з престолу. У 2011 Папа Бенедикт XVI задовольнив прохання.

Кардинал Любомир Гузар був одним з ініціаторів групи «Першого грудня».

Попрощатись із Любомиром Гузаром львів’яни зможуть 2 і 3 червня. 3 червня відбудеться Архиєрейська літургія і прощальна хода до церкви Святого Михаїла, монастиря студитів, адже саме до цього монашого чину належав Любомир Гузар. Опісля кортеж із тілом відбуде у Київ і чин поховання відбудеться у Патріаршому соборі УГКЦ 5 червня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG