Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 13:19

США висловили стурбованість повідомленнями про ймовірне викрадення азербайджанського журналіста у Грузії


30 травня азербайджанський журналіст Афґан Мухтарли заявив, що його силою повернули з Грузії до Азербайджану

Держдепартамент США 3 червня висловив стурбованість у зв'язку з повідомленнями про ймовірне викрадення азербайджанського журналіста Афґана Мухтарли в Тбілісі (столиці Грузії) і його подальший арешт в Азербайджані.

Прес-секретар Державного департаменту США Гедер Науерт заявляє, що США пильно стежать за діями грузинської влади щодо повідомлень про викрадення, і закликає провести «вичерпне, прозоре і своєчасне» розслідування.

30 травня азербайджанський журналіст Афґан Мухтарли заявив, що його силою повернули з Грузії до Азербайджану, де його, за словами адвоката, звинувачують у незаконному перетині державного кордону і контрабанді грошей.

Адвокат Ельчин Садиґов повідомив Радіо Свобода, що він зустрівся зі своїм підзахисним Афґаном Мухтарли у штаб-квартирі Державної прикордонної служби Азербайджану в Баку 30 травня, через день після того, як журналіст заявив про викрадення його невідомими особами в Тбілісі.

«Афґан сказав мені, що невідомі люди змусили його сісти в автомобіль Opel у Тбілісі поруч з тим місцем, де він живе, і що ці люди, на його думку, були представниками грузинських спецслужб, – сказав Садиґов. – Афган сказав мені, що в автомобілі його побили, зав’язали йому очі. Через дві години автомобіль змінили, потім змінили його знову. Афґан каже, що в третьому автомобілі люди говорили азербайджанською мовою».

«Коли третя машина зупинилася, вони зняли з його очей пов’язку і поклали в кишеню 10 тисяч євро, які він ніколи не бачив раніше. Він побачив, що місцем, куди вони прибули, був пункт пропуску на кордоні Грузії й Азербайджану. Афґан сказав мені, що після перетину кордону він був доставлений в Баку», – додав адвокат.

Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що почало розслідування ймовірного «незаконного ув’язнення» Мухтарли.

Мухтарли залишив Азербайджан три роки тому. З січня 2015 року він разом із дружиною і дочкою жив у Грузії. У Тбілісі Мухтарли проводив протести перед будівлею посольства Азербайджану і нещодавно написав про переслідування азербайджанських активістів у Грузії.

Мухтарли також відомий як давній критик президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Правозахисні організації звинувачують уряд президента Ільхама Алієва, який перебуває при владі уже тривалий час, у фабрикуванні кримінальних справ для залякування незгодних і придушення свободи медіа у державі, багатій на нафту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG