Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 16:59

Поліція: Осмаєв і Окуєва – під посиленою охороною, допомога «сторонніх осіб» не потрібна


У поліції Києва заявляють, що після замаху подружжя добровольців Адам Осмаєв і Аміна Окуєва перебувають під посиленою охороною правоохоронців.

Як повідомляє прес-служба відомства, поліція не потребує допомоги сторонніх осіб, усім учасникам кримінального провадження надана посилена охорона.

«Незважаючи на це, люди, які не мають жодного стосунку до слідства, поширюють в інтернеті повідомлення із закликами долучитися до забезпечення охорони добровольців. Людей, які з’являтимуться біля охоронюваних осіб і які не мають стосунку до їх лікування і проведення слідчих дій, негайно доставлятимуть до управлінь поліції, де після проведення перевірки їхнім діям буде надана правова оцінка», – йдеться у повідомленні.

У поліції закликають з метою уникнення будь-яких непорозумінь дотримуватися встановлених у таких випадках норм законодавства.

Напад на Осмаєва і Окуєву стався 1 червня у Подільському районі Києва. За даними поліції, чоловік, який назвався іноземним журналістом, завчасно домовився із подружжям про зустріч. За версією силовиків, коли вони сіли в автомобіль, невідомий дістав із коробки пістолет «Глок» і вистрілив у груди Адаму Осмаєву, у відповідь Аміна Окуєва зі свого пістолета Макарова зробила кілька пострілів у стрілка.

Обох чоловіків доправили до лікарні. Аміна Окуєва не постраждала. За фактом замаху на вбивство двох і більше осіб розпочали кримінальне провадження.

У поліції заявляють, що основною версією нападу на подружжя добровольців Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої розглядають їхню патріотичну позицію.

У лютому 2012 року Адама Осмаєва затримали в Одесі правоохоронні органи України за підозрою в здійсненні вибуху в одеській квартирі. Слідство також підозрювало, що він разом зі спільником готував замах на президента Росії Володимира Путіна. У вересні 2013 року в Росії був засуджений до десяти років позбавлення волі другий фігурант цієї справи Ілля П’янзін, якого Україна туди екстрадувала.

Європейський суд з прав людини рекомендував Україні не видавати Осмаєва Росії, після чого Україна вирішила припинити процес екстрадиції. 19 листопада 2014 року після понад двох з половиною років ув’язнення його звільнили з-під варти.

У лютому 2015 року Осмаєв став новим командиром батальйону імені Джохара Дудаєва після загибелі Іси Мунаєва. Аміна Окуєва, медик за освітою, є прес-секретарем батальйону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG