Доступність посилання

17 Грудень 2017, Київ 13:03

ЄС закликає Азербайджан звільнити затриманих опозиціонерів


Азербайджанський журналіст Афган Мухтарлі

Європейський союз закликав Азербайджан звільнити затриманих опозиційних діячів, йдеться у заяві від 4 червня. Звернення, в якому не вказуються конкретні імена, стало реакцією на те, що 29 травня з’явилось повідомлення про ймовірне викрадення в грузинській столиці азербайджанського журналіста Афгана Мухтарлі й переправлення його до Баку. Крім того, 25 травня була заарештована політик від опозиції Гозал Байрамли.

«Розгляд Азербайджаном всіх випадків позбавлення волі, пов’язаних із забезпеченням основних прав, зокрема свободи вираження думок, і негайне звільнення всіх зацікавлених осіб, є терміновим», – йдеться у заяві ЄС.

Крім того, в документі вказано, що ЄС очікує «дотримання належної правової процедури, а також цивільних і політичних прав громадян та осіб, які проживають на законних підставах в інших державах».

3 червня у Державному департаменті США заявили, що «Сполучені Штати стурбовані повідомленнями про викрадення в Тбілісі, Грузії та подальший арешт в Азербайджані» Мухтарлі. Також висловлювалась «стурбованість» затриманням Байрамли.

43-річний Мухтарлі був затриманий минулого тижня на 3 місяці азербайджанським судом. Його адвокат повідомив про викрадення і побиття цивільними Мухтарлі в Тбілісі 29 травня.

Речник генпрокурора Азербайджану повідомив, що Мухтарлі було затримано за підозрою в незаконному перетині кордону при наявності великої суми готівки.

ЄС привітав заяву грузинського уряду про те, що він буде розслідувати факт ймовірного викрадення. Офіційний Тбілісі заперечує причетність до справи.

Мухтарлі залишив Азербайджан три роки тому. З січня 2015 року він разом із дружиною і дочкою жив у Грузії. У Тбілісі Мухтарлі проводив протести перед будівлею посольства Азербайджану і нещодавно написав про переслідування азербайджанських активістів у Грузії. Мухтарлі також відомий як давній критик президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Гозал Байрамли, представниця опозиційного «Народного фронту Афганістану», була затримана 25 травня після перетину кордон Грузії з Азербайджаном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG