Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 09:13

ЄС закликає Азербайджан звільнити затриманих опозиціонерів


Азербайджанський журналіст Афґан Мухтарли

Європейський союз закликав Азербайджан звільнити затриманих опозиційних діячів, мовиться у заяві ЄС від 4 червня. Звернення, в якому не вказуються конкретні імена, стало реакцією на те, що 29 травня з’явилось повідомлення про ймовірне викрадення в грузинській столиці азербайджанського журналіста Афґана Мухтарли й переправлення його до Баку. Крім того, 25 травня була заарештована політик від опозиції Ґозал Байрамли.

«Розгляд Азербайджаном всіх випадків позбавлення волі, пов’язаних із забезпеченням основних прав, зокрема свободи вираження думок, і негайне звільнення всіх зацікавлених осіб є терміновим», – мовиться у заяві ЄС.

Крім того, в документі вказано, що ЄС очікує «дотримання належної правової процедури, а також цивільних і політичних прав громадян та осіб, які проживають на законних підставах в інших державах».

3 червня у Державному департаменті США заявили, що «Сполучені Штати стурбовані повідомленнями про викрадення в Тбілісі, Грузії та подальший арешт в Азербайджані» Мухтарли. Також висловлювалась «стурбованість» затриманням Байрамли.

43-річний Мухтарли був затриманий минулого тижня на 3 місяці азербайджанським судом. Його адвокат повідомив про викрадення і побиття цивільними Мухтарли в Тбілісі 29 травня.

Речник генпрокурора Азербайджану повідомив, що Мухтарли було затримано за підозрою в незаконному перетині кордону при наявності великої суми готівки.

ЄС привітав заяву грузинського уряду про те, що він буде розслідувати факт ймовірного викрадення. Офіційний Тбілісі заперечує причетність до справи.

Мухтарли залишив Азербайджан три роки тому. З січня 2015 року він разом із дружиною і дочкою жив у Грузії. У Тбілісі Мухтарли проводив протести перед будівлею посольства Азербайджану і нещодавно написав про переслідування азербайджанських активістів у Грузії. Мухтарли також відомий як давній критик президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Ґозал Байрамли, представниця опозиційного «Народного фронту Азербайджану», була затримана 25 травня після перетину кордону Грузії з Азербайджаном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG