Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 20:09

Прокуратура програла суд щодо незаконності будівництва ЖК Rybalsky Шуфрича-Бродського


Народний депутат від «Опозиційного блоку» Нестор Шуфрич і екс-голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський

Господарський суд Києва повністю відмовив у задоволенні позову київської прокуратури, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки на вулиці Електриків, 23-б у Подільському районі, де будується житловий комплекс Rybalsky, та повернути її громаді. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») з посиланням на реєстр судових рішень.

Відповідно до рішення у справі №910/4193/17, датованого 25 травня, суддя Вікторія Сівакова відмовила у позові прокуратурі Києва, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки площею 4,5659 га на вулиці Електриків, 23-б, укладений між Київською міською радою та публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» і зобов’язати ПАТ «Київський річковий порт» повернути Київській міській раді орендовану земельну ділянку.

Прокуратура Києва заявила про необхідність повернення земельної ділянки у комунальну власність наприкінці березня, обґрунтовуючи це тим, що «в порушення умов договору земельна ділянка використовується не за призначенням, а для будівництва житлових будинків». Це сталося за півтора місяці після того, як у своєму розслідуванні журналісти «Схем» встановили, що житловий комплекс Rybalsky не відповідає рішенню Київради й умовам договору оренди земельної ділянки, а ПАТ «Київський річковий порт» не виконує зобов’язання щодо використання земельної ділянки, цільове призначення якої «для експлуатації й обслуговування майнового комплексу», а не для будівництва.

ПАТ «Київський річковий порт» – компанія з орбіти народного депутата від «Опозиційного блоку» Нестора Шуфрича і екс-голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського. Директор ПАТ «Київський річковий порт» – керівник київської регіональної організації «Партії вільних демократів» Михайла Бродського. 24% акцій ПАТ «Київський річковий порт» належить белізькій фірмі AEROTRADE SOLUTIONS INC. Її представник Андрій Савчук був фінансовим директором Київського представництва «Торговий дім «Жидачівський паперовий комбінат» з орбіти Михайла Бродського. 25% акцій ПАТ «Київський річковий порт» належить ТОВ «Сучасне партнерство». Екс-директором ТОВ «Сучасне партнерство» був Віктор Вікторович Сидорук – помічник Нестора Шуфрича. ТОВ «Сан гален холдінг», яке володіє ще 25% акцій ПАТ «Київський річковий порт», – теж компанія, наближена до Нестора Шуфрича. Фірма має спільний телефон із Міжнародним благодійним фондом «Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського», співзасновником якого є нині покійна матір Нестора Шуфрича – Шуфрич Марія Петрівна.

У коментарі журналістам щодо невідповідності будівництва умовам договору Михайло Бродський зазначив, що «це якісь не ті документи», а Нестор Шуфрич почав заперечувати, що купив акції ПАТ «Київський річковий порт», хоча рік тому його прес-служба підтверджувала цю інформацію.

На жодне із п’яти засідань у справі щодо повернення ділянки громаді Києва не з’явився представник департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА. Засідання, на якому ухвалене рішення про відмову, датоване 25 травня, хоча на попередньому засіданні 16 травня було винесено ухвалу про продовження строків розгляду на 15 днів, тобто засідання мало відбутися 1 червня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG