Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 19:03

Росія: екс-директор Бібліотеки української літератури назвала вирок політичним


Наталія Шаріна в суді Москви після оголошення вироку, 5 червня 2017 року

Колишній директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна, яку Міщанський суд столиці Росії засудив до умовного терміну у справі про екстремізм і розтрату коштів, назвала вирок політичним.

Захист Шаріної заявив про намір оскаржити вирок.

«Це політична справа. Я 35 років працювала бібліотекарем. Мабуть, руйнування бібліотеки було вигідне. Мені шкода бібліотеки», – сказала Шаріна.

5 червня Міщанський суд столиці Росії Москви визнав колишнього директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну винною в екстремізмі і розтраті і засудив її до чотирьох років позбавлення волі умовно.

Раніше держзвинувачення попросило призначити Шаріній п’ять років позбавлення волі умовно. Захист просив виправдати екс-директора.

За версією слідства, в 2011-2015 роках Шаріна поширювала визнану в Росії екстремістською книжку лідера УНА-УНСО Дмитра Корчинського, а також вела «антиросійську пропаганду» за допомогою іншої друкованої продукції. З жовтня 2015 року Шаріна перебуває під домашнім арештом. Провину вона не визнає.

У березні 2017 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Шаріної на умови домашнього арешту. Правозахисний центр «Меморіал» визнав її політв’язнем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG