Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 15:25

МЗС України вимагає від Росії припинити переслідування журналістів Семени і Сущенка


Микола Семена

У Міністерстві закордонних справ України закликають Росією припинити переслідування українських журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка. Про це в twitter написала речниця українського дипломатичного відомства Мар’яна Беца.

«Саме в День журналіста в черговий раз вимагаю від Російської Федерації припинити політичне переслідування журналістів Сущенка і Семени», – написала Беца.

У Києва в День журналіста відбувається акція в підтримку журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка. У вівторок, 6 червня, Україна відзначає професійне свято працівників засобів масової інформації – День журналіста.

Національна спілка журналістів України в 2017 році назвала серед пріоритетів своєї діяльності активізацію зусиль щодо захисту українських журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка.

У Криму журналісту Семені пред’явили звинувачення в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на «вільне вираження думки».

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, НСЖУ, МЗС України, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії відпустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.

Минулого року ФСБ Росії в Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка, який приїхав в Росію у приватних справах. Його назвали «співробітником української розвідки». Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG