Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 00:18
Новини | Події

Порошенко про рішення Стокгольмського арбітражу: газ має перестати бути інструментом тиску


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко назвав переконливою перемогою в захисті інтересів України рішення Стокгольмського арбітражу за позовом компанії «Нафтогаз України» до «Газпрому» і висловив переконання, що газ має перестати бути інструментом політичного тиску на Україну.

«Наші спільні дії, зусилля – і команди НАКу, і юридичних представників, і команди МЗС, яка теж надавала велику допомогу, позиція Адміністрації президента і уряду, сьогодні дозволили нам вийти на цей результат…нарешті ми маємо захищені інтереси держави, принаймні у надзвичайно важливій енергетичній сфері», – сказав він під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль і головою правління НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим, повідомляє прес-служба президента України.

«Нарешті газ має перестати бути інструментом політичного тиску на Україну і джерелом корупційних оборудок для представників колишньої української влади. Нарешті ціна на газ формується за ринковим принципом, і це також є наше безумовне досягнення», – додав Порошенко.

«Нафтогаз України» 31 травня заявив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у провадженні проти російської компанії «Газпром» за контрактом на постачання газу. За повідомленням компанії, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу «Нафтогазу» щодо перегляду ціни в контракті на постачання газу з «Газпромом» з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги російського монополіста за умовою «бери або плати» і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу. За принципом «бери або плати», прописаним у контракті 2009 року, Україна мала щороку купувати 52 мільярди кубометрів газу або, навіть не купуючи, оплачувати його вартість.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

У 2016 році голова української компанії Андрій Коболєв оцінив суму претензій «Нафтогазу» до російського «Газпрому» в 30 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови проти «Нафтогазу» на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG