Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 14:24

ГПУ: суд заочно засудив до 12 років ув'язнення бойовика угруповання «ДНР» Дикого


Олександр Захарченко, ватажок угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним

Дзержинський міський районний суд Донецької області заочно засудив до 12 років позбавлення волі так званого «міністра внутрішніх справ» угруповання «ДНР» Олексія Дикого. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

«Суд, підтримавши позицію державного обвинувачення, прокуратури Донецької області, визнав громадянина Дикого О. О. винним у скоєнні кримінального злочину, передбаченого частиною 1 статті 258-3 (участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України й заочно засудив до 12 років позбавлення волі», – написала Сарган.

До 2014 року, додає Сарган, Дикий обіймав посаду заступника керівника управління – керівника відділу боротьби з торгівлею людьми управління з боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області.

У травні-червні 2014 року Дикий, пише Сарган, «порушуючи присягу працівника органів МВС України, разом із представниками терористичної організації «ДНР» брав участь у захопленні адміністративної будівлі УБОЗ в Донецькій області, що у місті Донецьку».

Пізніше колишній міліціонер був призначений «першим заступником міністра внутрішніх справ» угруповання «ДНР», а на початку 2015 року, після присвоєння звання «герой «ДНР», Дикий сам обійняв посаду «міністра».

Оскільки Дикий наразі перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території, його судили заочно.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули близько 10 тисяч людей.

Угруповання «ДНР» і «ЛНР» Україна визнала терористичними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG