Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 03:43
Новини | Політика

За газові контракти 2009-го має бути політична відповідальність – Порошенко


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив під час відвідання Трипільської теплоелектростанції, що за газовий контракт з Росією, укладений у 2009 році, має бути політична відповідальність, повідомляє прес-служба глави держави.

«Був поставлений злочинний підпис, взяті зобов’язання абсолютно незаконні, неринкові, корупційні. Уявіть собі: я був обраний президентом, і через декілька тижнів отримую позов майже на 40 мільярдів доларів, що Україна має сплатити країні-агресору за послуги і товари, які ми ніколи не отримували, базуючись на злочинному контракті», – заявив він.

7 червня парламентський комітет із національної безпеки та оборони ухвалив розглянути укладений у 2009 році контракт та рішення Стокгольмського арбітражного суду на своєму засіданні.

Раніше тодішній прем’єр-міністр, а нині – депутат парламенту Юлія Тимошенко заявляла, що теперішня влада безпідставно критикує газовий контракт 2009 року, «адже якби він був поганий, то його давно б розірвали».

«Нафтогаз України» 31 травня заявив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на постачання газу. За повідомленням компанії, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу «Нафтогазу» щодо перегляду ціни в контракті на постачання газу з «Газпромом» з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги російського монополіста за умовою «бери або плати» і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу. За принципом «бери або плати», прописаним у контракті 2009 року, Україна мала щороку купувати 52 мільярди кубометрів газу або, навіть не купуючи, оплачувати його вартість.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

У 2016 році голова української компанії Андрій Коболєв оцінив суму претензій «Нафтогазу» до російського «Газпрому» в 30 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови проти «Нафтогазу» на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG