Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 23:12

США: колишній директор ФБР почав свідчення в Сенаті (трансляція)


Джеймз Комі складає присягу перед початком свідчення, Вашингтон, 8 червня 2017 року

Колишній директор Федерального бюро розслідувань США Джеймз Комі почав виступ у комітеті з питань розвідки Сенату США зі свідченнями у справі розслідування даних про втручання Росії у президентські вибори 2016 року і звинувачень про зв’язки з Росією членів команди президента Дональда Трампа.

Трансляція «Голосу Америки»

Попереднього дня, в середу, Джеймз Комі, звільнений із посади президентом, уже посвідчив, що Дональд Трамп вимагав від нього лояльності і чинив на нього тиск із метою домогтися припинення кримінального розслідування контактів першого в нинішній адміністрації радника з національної безпеки Майкла Флінна з російськими посадовцями.

Комі заявив про це в письмовому свідченні для комітету Сенату у справах розвідки, яке оприлюднили за день до нинішнього особистого публічного свідчення колишнього керівника ФБР у цьому комітеті.

Як мовилося в документі, Трамп під час приватного обіду з Комі 27 січня цього року прямо запитав його, чи той хоче й далі лишатися директором ФБР, і сказав йому: «Мені потрібна лояльність. Я чекаю на лояльність».

За документом, Комі відповів, що хоче завершити до кінця свій 10-річний термін на посаді і з політичного погляду не стоїть ні на чиєму боці. Комі також сказав, що Трамп отримає його чесність, але не обіцяв припинити розслідування.

Крім того, на зустрічі в Білому домі 14 лютого Трамп чинив тиск на Комі у справі розслідування щодо Флінна.

Як процитував Комі слова Трампа, той висловив сподівання, що чільник ФБР знайде спосіб «відпустити» Флінна, бо той «добрий хлопець». «Я зрозумів це як запит президента припинити всі розслідування щодо Флінна у зв’язку з його неправдивими заявами про його розмови з послом Росії у грудні», – додав Комі у своєму письмовому свідченні.

Ця заява принаймні частково підтвердила низку повідомлень у засобах інформації останніх тижнів, у яких ішлося про те, що Трамп намагався втрутитися в розслідування ФБР у справі Флінна.

Флінн був змушений до відставки 13 лютого вже через 24 дні після призначення на посаду радника з національної безпеки після викриття, що він приховав від посадовців Білого дому свої контакти з російськими посадовцями, включно з послом Росії у США.

9 травня президент США звільнив Комі, який наглядав за кримінальним розслідуванням ФБР у справі контактів членів команди Трампа з офіційними представниками Росії, з посади директора бюро. Це рішення збурило політичний Вашингтон і стало ще одним кроком, що затьмарив президентство Трампа.

Нині справи про контакти членів команди Трампа з російськими посадовцями і про природу цих контактів, а також про дані всіх розвідувальних служб США про втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, розслідують, крім ФБР, комітет у справах розвідки Сенату і ще принаймні один комітет Палати представників Конгресу США. Окремі аспекти цих справ розслідує ще кілька конгресових комітетів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG