Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 08:06

Туреччина критикує плани Іракського Курдистану провести референдум про незалежність


На одному з традиційних святкувань в Іракському Курдистані, березень 2017 року

Туреччина розкритикувала план автономного курдського регіону Іраку провести референдум про незалежність, назвавши його «серйозною помилкою».

Міністерство закордонних справ Туреччини в своїй заяві 9 червня заявило, що цілісність Іраку є «передумовою» для забезпечення стабільності в країні, і закликало іракських курдів взяти участь в зусиллях для зміцнення єдності Іраку.

Офіційні особи іракських курдів заявили 7 червня, що регіон проведе референдум 25 вересня, що навряд чи узгоджено з урядом в Багдаді.

Туреччина, яка стикається з курдськими повстанцями-сепаратистами на своїй території, виступає проти незалежності курдів.

Державний департамент США заявив 8 червня, що виступає проти плану референдуму в курдському регіоні Іраку. У Вашингтоні заявили, що голосування відволікатиме від більш нагальних пріоритетів, зокрема боротьби з екстремістським угрупованням «Ісламська держава».

Наразі іракські курди користуються майже повною автономією в складі Іраку. Хоча вони заявили себе як союзники в боротьбі з ісламістами, Сполучені Штати остерігаються їхніх давніх планів про повну незалежність, вказуючи, що розкол може спровокувати новий раунд конфлікту в Іраку.

Курди – іранський народ, чисельність якого оцінюють як від 30 до 45 мільйонів осіб, – не мають власної держави. Курдські за населенням території нині поділені головно між Туреччиною, Іраном, Іраком і Сирією, невелика частина курдів живе також у Вірменії, Грузії й Азербайджані.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG