Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 15:52

НАБУ: зібраних доказів достатньо для повідомлення Охендовському підозри в остаточній редакції


Михайло Охендовський

У Національному антикорупційному бюро вважають, що зібраних детективами доказів достатньо для повідомлення голові Центральної виборчої комісії Михайлові Охендовському про підозру в її остаточній редакції і подальшого скерування обвинувального акту до суду.

«На переконання НАБУ, докази, зібрані детективами у їхній сукупності, є достатніми для повідомлення голові ЦВК про підозру в її остаточній редакції та подальшого скерування обвинувального акту до суду. Однак, відповідно до статті 279 КПК України, зробити це може лише Назар Холодницький, оскільки саме він здійснив перше повідомлення про підозру», – мовиться у заяві бюро щодо рішення про припинення слідства стосовно голови ЦВК.

При цьому у відомстві зауважують, що керівник групи прокурорів не зобов’язаний погоджувати свої рішення з детективами бюро.

Сьогодні у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) повідомили про припинення досудового розслідування кримінального провадження щодо Охендовського у справі так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. У САП зазначили, що до уповноважених органів інших держав спрямовано низку клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі, до отримання відповідей слідство у справі зупинено на підставі пункту 3 частини 1 статті 280 КПК України (виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва).

Натомість у НАБУ не бачать підстав для занепокоєння з боку САП в питанні перевірки достовірності підписів, так само як і щодо термінів давності записів в «амбарній книзі Партії регіонів» – достовірність підписів голови ЦВК була підтверджена двічі.

У травні 2016 року Національне антикорупційне бюро України почало розслідування на підставі заяви екс-заступника голови Служби безпеки України Віктора Трепака про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

Трепак в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» заявив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців. За його словами, йдеться про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

У грудні 2016 року НАБУ у рамках цього провадження Охендовському повідомили про підозру в одержанні хабарів в особливо великих розмірах – понад 160 тисяч доларів. У НАБУ повідомили, що достовірність підписів Охендовського у журналі звітності про видатки з «чорної бухгалтерії» підтвердили дві експертизи. Сам Михайло Охендовський свою провину заперечує.

НАБУ зверталося до суду з клопотанням про відсторонення Охендовського з посади голови ЦВК, проте суд це прохання не задовольнив.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG