Доступність посилання

ТОП новини
26 Червень 2019, Київ 19:20

«Безвіз» підтвердив, що Україна є для ЄС рівноцінним партнером – Точицький


Микола Точицький про «безвіз»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Голова представництва України при ЄС Микола Точицький заявив, що наданням українцям безвізового режиму Європейський союз засвідчив, що розглядає Україну як рівноцінного партнера. Про це Точицький заявив 11 червня, супроводжуючи українців авіаційного «безвізового спецрейсу» до музею Парламентаріум в Брюсселі.

«Ми це зробили. Перше: це можливість міжлюдського обміну, туристами, у сфері бізнесу та культури. А у політичному сенсі – це підтвердження з боку ЄС того, що ми – рівноцінні партнери, а українці – партнери, що виконують зобов’язання», – сказав Точицький.

Також він назвав «безвіз» для України непересічною подією, яка розриває міфи, що Україна перебуває «на задвірках Східної Європи».

Раніше сьогодні і голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що запровадження безвізового режиму для українців зближує Київ і ЄС.

11 червня набрала чинності візова лібералізація для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і «шенгену» (до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування). Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і , якщо попросять прикордонники – довести мету й умови поїздки, свою платоспроможність тощо.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG