Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 19:40

У Молдові протестували проти змін до виборчої системи


Протести проти зміни виборчої системи у Кишиневі, Молдова, 11 червня 2017 року

Тисячі активістів вийшли на вулиці Молдови 11 червня проти запропонованих змін до виборчої системи країни. Кілька тисяч протестувальників зібралися в столиці Кишиневі на знак протесту проти змін, що передбачають перехід до змішаної системи, а не виключно за партійними списками, як є зараз.

Демонстранти скандували: «Ми не здамося!» і закликали європейських законодавців, Раду Європи та Сполучені Штати допомогти зупинити вступ змін у силу.

Менші мітинги на підтримку змін відбулися в інших містах Молдови.

Опоненти рішення кажуть, що зміни спрямовані, аби схилити систему на користь Демократичної партії олігарха Володимира Плахотнюка, що є найбільшим партнером проєвропейської правлячої коаліції Молдови. Прихильники змін кажуть, що нова система покращить зв’язок між законодавцями і електоратом.

16 червня Венеціанська комісія Ради Європи, консультативний орган експертів з конституційного права, розгляне питання про те, чи слід врахувати дослідження закордонних експертів, опубліковане раніше Reuters, згідно з яким, заплановані зміни можуть вплинути на окремі політичні чи ділові інтереси.

Європейські законодавці минулого місяця відклали виділення фінансової допомоги Молдові після того, як кілька політичних груп висловили занепокоєння щодо політичної ситуації в країні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG