Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 17:52

ЗМІ: чоловік, засуджений за вбивство журналістки Політковської, помер в тюрмі


Фото Анни Політковської

Родичі чеченця, засудженого за організацію в 2006 році вбивства російської журналістки і розслідувачки Анни Політковсько, заявляють, що він помер у в’язниці.

Родичі Лом-Алі Гайтукаєва повідомили сайту Кавказский Узел 13 червня, що він, на їхню думку, швидше за все, помер в результаті побиття у колонії суворого режиму в західному регіоні Росії.

Племінник Гайтукаєва, Темірлан, сказав, що у його дядька завжди були синці на обличчі, коли він відвідував його в колонії.

Адвокат Гайтукаєва Олена Харионовська повідомила, що вона намагалася подати в суд на керівництво в’язниці за звинуваченням у побитті свого клієнта в 2015 році. За її словами, влада відмовилася прийняти позов на тій підставі, що побиття не було доведене. У листопаді 2015 року Гайтукаєв потрапив в тюремну лікарню з важким станом печінки.

Харионовська повідомила, що тіло Гайтукаєв буде доставлене родичам 13 червня.

Журналістка і правозахисниця Анна Політковська була вбита 7 жовтня 2006 року в Москві. Вона була відома критичними матеріалами про російську владу, ситуацію в Чечні і на Північному Кавказі.

У 2014 році Гайтукаєв і Рустам Махмудов були засуджені до довічного ув’язнення за вбивство Політковської. Троє інших фігурантів справи – колишній співробітник міліції Сергій Хаджикурбанов і брати Ібрагім і Джабраїл Махмудов з Чечні – були засуджені до позбавлення волі на терміни від 12 до 20 років.
Замовник убивства Анни Політковської не знайдений і досі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG