Доступність посилання

ТОП новини
24 Липень 2019, Київ 12:28

В анексованому Криму суд у справі журналіста Семени перенесли через неявку перекладача


Микола Семена і його адвокати Андрій Собінін і Еміль Курбедінов

Суд в анексованому Криму переніс на 21 червня засідання у справі журналіста Миколи Семени. Як повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії, засідання перенесли через неявку перекладача з української на російську мову з боку звинувачення.

Очікується, що на черговому засіданні сторона захисту почне представляти свої докази. У коментарі Крим.Реалії Микола Семена зазначив, що сподівається, що на цьому етапі вдасться перевести судовий процес із політичного у правове русло.

«Поки що звинувачення утримує процес у політичному руслі. Кожне «звинувачення» й кожен «доказ», який вони виставляють, має певний політичний відтінок. Тому наше завдання при переході на нову стадію суду полягає в тому, щоб перевести цю дискусію у правове русло. І щоб аргументація йшла винятково на основі закону, а не політичних міркувань», – зазначив Семена.

За словами журналіста, захист аргументуватиме свою позицію змістом статті, за яку переслідують Семену.

«Будемо аргументувати саме тим, що це була думка, що, згідно з 29 статті Конституції Російської Федерації має право висловити будь-яка людина й тим, що це йшла світова дискусія щодо статусу Криму», – додав журналіст.

Навесні 2016 року в Криму відбулися масові обшуки, зокрема, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Слідство цієї країни заборонило йому залишати півострів.

7 грудня 2016 слідчий в анексованому Криму пред'явив журналісту Миколі Семена звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа, складена слідчими, має шість томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, зокрема, Миколи Семену.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG