Доступність посилання

ТОП новини
24 Липень 2019, Київ 10:20

Порошенко: у разі скасування АТО на Донбасі треба дати військовим нові можливості захисту України


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко переконаний, що у разі скасування АТО на Донбасі українські військові можуть втратити можливості захисту України.

«Якщо ми скасуємо АТО і в той же час не надамо військовим права діяти адекватно в умовах агресії – залишимо Україну беззахисною», – сказав Порошенко, відповідаючи на запитання про можливість скасування АТО і запровадження воєнного стану.

Він зазначив, що нині готується законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України.

За словами Порошенка, законопроект базується на умовах, які закріплені у Мінських домовленостях.

Напередодні секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту України від гібридної війни, яку веде Росія.

Він зазначив, що чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, коли дозволяється бойове застосування Збройних сил – це оголошення війни й антитерористичної операції. Турчинов також наголосив, що на законодавчому рівні потрібно визначити засади державної політики щодо звільнення окупованих територій Донбасу.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Влада України оголосила про проведення антитерористичної операції проти підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі.

Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці». За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG