Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 19:24

Депутат Южаніна має задекларувати поїздку на форум до Злочевського – «Схеми»


Голова комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна на форумі у Монте-Карло

Голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, народний депутат Ніна Южаніна буде зобов’язана внести до електронної декларації поїздку на Міжнародний форум з енергетичної безпеки у Монте-Карло (Князівство Монако), організований компанією Burisma колишнього міністра екології Миколи Злочевського. Про це йдеться в матеріалі «Врятувати рядового Злочевського» програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

У відповіді на запит програми Ніна Южаніна зазначила, що не оформлювала відрядження у Верховній Раді для поїздки на форум у Монако, організований зокрема компанією Burisma Group.

Частина української делегації разом з Миколою Злочевським на Міжнародному форумі з енергетичної безпеки майбутнього у Монте-Карло
Частина української делегації разом з Миколою Злочевським на Міжнародному форумі з енергетичної безпеки майбутнього у Монте-Карло

«Це не було відрядження, оскільки у Верховній Раді не був пленарний тиждень. Поїздку на форум було здійснено на запрошення зробити доповідь», – відповіла вона.

При цьому у Верховній Раді на цей час була запланована робота з виборцями.

Народний депутат повідомила, що проживання та переліт їй оплатила приймаюча сторона – Adam Smith Conferences (компанія, що організувала цей Форум у партнерстві з Burisma).

«Якщо у особи не було офіційного наказу про відрядження, це може вважатися подарунком, тому що вона літала, так би мовити, для себе. Тоді це буде порушенням вимог закону про отримання подарунків тому, що послуги, які отримала така особа, по-перше, переважають ліміт на отримання таких подарунків.Ліміт на одержання подарунків становить один прожитковий мінімум», – пояснив експерт з аналізу політики Transparency International Україна Олександр Калітенко.

За даними журналістів «Схем», гостей поселили у п’ятизірковому готелі Hôtel Hermitage Monte-Carlo, зняти кімнати в якому коштує від 240 до 430 євро, а вартість розкішніших номерів сягає майже 30 тисяч євро за добу.

При цьому норма Закону України «Про запобігання корупції» (п. 7 ч. 1 ст. 46) зобов’язує декларанта вносити відомості в розділ «Доходи, у тому числі подарунки» щорічної декларації, якщо вартість подарунка перевищує 5 прожиткових мінімумів (встановлених для працездатних осіб на 1 січня). Те саме прописане у роз’ясненнях Національного агентства з питань запобігання корупції: «Не вважається отриманням доходу покриття третьою особою (наприклад, міжнародною організацією...) витрат на участь суб’єкта декларування (...) у заході (семінар, конференція...), що проводиться в іншому місті чи за кордоном (наприклад, оплата витрат на подорож до місця проведення заходу, проживання та харчування), за умови, що така поїздка оформлена у вигляді відрядження суб’єкта декларування».

У цьому році така сума буде дорівнювати 8 тисяч гривень. Тож враховуючи вартість проживання та перельоту (наразі у відкритому доступі вартість квитків стартує від 8 тисяч гривень), що становить більше, ніж 8 тисяч гривень, Ніна Южаніна буде змушеназадекларувати поїздку на Форум з енергетичної безпеки, організований в тому числі компанією Злочевського, як подарунок.

Тим часом у Кабміні зазначили, що віце-прем’єра Кістіона (на відміну від Южаніної) на захід Миколи Злочевського відправили офіційно – у відрядження.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон та екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський під час форуму у Монте-Карло
Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон та екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський під час форуму у Монте-Карло

Йому було видано добові з бюджету. «Володимир Кістіон 1–3 червня 2017 року перебував у відрядженні. Добові виплати, пов’язані з відрядженням, (...) відшкодовувалися за рахунок коштів Господарсько-фінансового Департаменту Секретаріату Кабінету міністрів», – йдеться у відповіді за підписом прес-секретаря прем’єр-міністра України Дмитра Столярчука.

Заступник міністра енергетики Наталія Бойко також повідомила журналістам «Схем», що для поїздки в Монако оформлювала офіційне відрядження.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко на форумі у Монте-Карло
Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко на форумі у Монте-Карло

Українську урядову делегацію на форумі Злочевського 2 червня очолив віце-прем’єр України Володимир Кістіон, Верховну Раду на Форумі представляла голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, народний депутат Ніна Южаніна, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості – Наталія Бойко, заступник міністра з питань європейської інтеграції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG