Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 07:10

Коаліція під проводом США не може підтвердити загибель аль-Багдаді внаслідок російського удару


Абу-Бакр аль-Багдаді

Очолювана США коаліція, яка протистоїть угрупованню «Ісламська держава», заявила 16 червня, що не може підтвердити даних про загибель лідера ісламістів Абу-Бакра аль-Багдаді.

«Зараз ми не можемо підтвердити ці повідомлення», – сказав полковник армії США Раян Діллон.

Міністерство оборони Росії стверджує, що кілька членів так званої «воєнної ради» угруповання «Ісламська держава» були знищені внаслідок удару російських військових літаків 28 травня по околицях міста Ракка в Сирії. У російському оборонному відомстві заявляють, що перевіряють інформацію про знищення внаслідок цього авіанальоту лідера екстремістського угруповання – Абу-Бакра аль-Багдаді.

Це не перше повідомлення про загибель очільника угруповання «Ісламська держава», такі чутки вже неодноразово з’являлися в ЗМІ. Востаннє про смерть лідера ісламістів писали минулого тижня. Однак досі не надходило таких заяв від військових відомств країн, які протистоять екстремістському угрупованню.

Аль-Багдаді очолив угруповання «Ісламська держава» в червні 2014 року. Джигадисти захопили значні території в Сирії та Іраку. США, інші країни, міжнародні організації звинувачують це угруповання в численних злочинах проти цивільного населення, в тому числі геноциді.

Проти угруповання «Ісламська держава» бореться міжнародна коаліція на чолі з США. У вересні 2015 року Росія почала власну військову операцію в Сирії, яка, як стверджують в Кремлі, також спрямована на боротьбу з ісламістами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG