Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 02:35

З Японії колишні жителі спірних з Росією островів у Тихому океані вирушають туди чартером


Острів Кунашир з висоти пташиного польоту, фото архівне

Колишні жителі двох спірних з Росією островів у Тихому океані вирушають з Японії, щоб відвідати там могили родичів. Як повідомили японські чиновники, поїздка 18 червня має стати першою, коли японцям дозволять прибути повітряним шляхом на острови, які Токіо називає Північними територіями, а Москва – Південними Курилами. Раніше японці були змушені подорожувати туди кораблями за складною процедурою.

Близько 70 японців вирушать чартерним рейсом російської авіакомпанії Aurora з японського міста Нака-Сібецу на острови Ітуруп і Кунашир, повідомили чиновники.

Росія наполягає на тому, що ці острови належать їй, Японія переконує, що Москва незаконно забрала їх собі після того Радянський Союз захопив їх у останні дні Другої світової війни. Тривала напруженість щодо островів завадила Японії і Росії укласти мирний договір про формальне припинення війни.

Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда напередодні заявив, що поїздка японців на острови і продовження співпраці з Росією щодо них можуть означати «великий крок» до остаточного підписання мирного договору.

«Спільна економічна діяльність в Північних територіях і той факт, що ми збираємося разом розглядати їхнє майбутнє, без сумніву, є великим кроком на шляху до підписання мирного договору шляхом вирішення питання про суверенітет островів», – сказав він в інтерв’ю японському телебаченню.

20 березня Москва і Токіо заявили, що тісніше співпрацюватимуть у галузі економіки і безпеки, пов’язаних з ланцюжком островів.

Через місяць президент Росії Володимир Путін заявив, що погодився з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе розпочати польоти для колишніх японських жителів, щоб «провідати могили предків» на островах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG