Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 20:25

Міськрада Львова знову просить уряд оголосити місто зоною надзвичайної ситуації


Сміття у Львові, 13 червня 2017 року

Вдруге звернутися до керівників держави з проханням визнати Львів зоною екологічної надзвичайної ситуації вирішили 19 червня під час екстреного засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Оскільки немає жодної реакції з боку центральної влади на наше звернення, надіслане минулого тижня про визнання Львова зоною екологічної надзвичайної ситуації, тому ми повторно надішлемо звернення. Від минулого тижня ситуація з вивезенням сміття погіршилась і мене дивує реакція всіх органів влади», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

На сьогодні сміття у місті не вивезене з понад 400 майданчиків, з яких відходи не вивозять понад місяць, це 33% від загальної кількості, понад 8500 тонн побутових відходів. Щоб вивезти це сміття потрібно понад 800 великогабаритних машин, кажуть у міській раді.

За словами учасників міської комісії, перевізникам зі Львова блокують вивезення сміття. Так учора під Києвом правоохоронці затримали дві машини зі львівським сміттям.

«Сьогодні у місті через накопичення сміття є небезпека спалаху кишкових захворювань. У порівнянні з минулорічним періодом, це на 10% більше», – наголосив керівник міського департаменту охорони здоров’я Володимир Зуб.

За даними Держпродспоживслужби Львова, на місцях локалізації сміття перевищений вміст граничних норм сірководню й аміаку. Мерія попросила фахівців провести повторні дослідження місць скупчення сміття.

12 червня Андрій Садовий заявив, що міська комісія звернулась до уряду, щоб оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Наприкінці травня минулого року на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова сталася пожежа, внаслідок зсуву загинули троє рятувальників, а тіло міського еколога досі так і не знайшли. Відтоді Львів має проблеми з вивезенням твердих побутових відходів, і з різних місць України надходять повідомлення про перехоплення вантажівок зі сміттям зі Львова, яке намагаються незаконно скинути в інших українських регіонах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG