Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 14:40

Помер американський студент, який у комі повернувся із КНДР


Отто Вормбієр під час прес-конференції в Пхеньяні, 29 лютого 2016 року

Американський студент, який був звільнений після більш ніж річного перебування у в’язниці в Північній Кореї і повернувся додому в комі, помер, повідомили 19 червня його рідні.

«На жаль, жахливе жорстоке поводження, якого наш син зазнав у руках північнокорейців, не могло мати іншого результату, окрім сумного», – мовиться у заяві батьків Отто Фредеріка Вормбієра.

Президент США Дональд Трамп висловив співчуття близьким померлого.

«Доля, яка випала Отто, поглиблює рішучість моєї адміністрації запобігти таким трагедіям, що відбуваються з безневинними людьми в руках режиму, що відкидає верховенство закону і елементарну людську порядність», – заявив Трамп.

Очікується, що загибель Отто Вормбієра стане темою переговорів американських і китайських міністрів оборони та закордонних справ, які зустрінуться у Вашингтоні через два дні. США хочуть за допомогою Китаю довідатись, що сталося з Отто Вормбієром, коли він перебував під вартою у КНДР.

Чому 22-річний чоловік впав у кому незабаром після суду з вироком про 15 років каторги за «підривну діяльність», невідомо. Американські лікарі відкинули офіційну версію КНДР про те, що Вормбієр впав у кому, заразившись ботулізмом.

Отто Вормбієр, студент з університету Вірджинії, був затриманий у січні 2016 року в перебігу своєї поїздки до Північної Кореї після того, як він, як стверджує Пхеньян, зняв зі стіни службового приміщення у готелі політичний плакат. 13 червня хлопець повернувся до США у стані коми.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG