Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 15:31

Рада підтримала один із законопроектів щодо судової реформи


Верховна Рада України підтримала один із законопроектів щодо судової реформи. За ухвалення документа за основу проголосували 253 депутати з мінімально необхідних 226.

Законопроект №6232 передбачає внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та понад 25 інших законодавчих актів.

Завданням документа, серед іншого, є забезпечення належного функціонування нового Верховного суду як єдиного для всіх судових юрисдикцій суду касаційної інстанції, формування єдиної правозастосовної практики.

Як йдеться у пояснювальній записці, ухвалення документа сприятиме подоланню процесуальних проблем, які перешкоджають ефективному судовому захисту в Україні.

У червні 2016 року Верховна Рада дала старт судовій реформі, ухваливши закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Цим законом внесені зміни до Конституції в частині здійснення правосуддя та конституційного контролю. Тепер Верховний суд є найвищим судом у системі судоустрою, здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції, а у окремих випадках – як суд першої або апеляційної інстанції.

Крім того, Верховний суд звертається до Конституційного суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України, а також надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується президент України, ознак державної зради або іншого злочину.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG