Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 02:11

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про Конституційний суд


Конституційний суд України, ілюстративне фото

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону про Конституційний суд. Законопроект №6427-д підтримав 231 депутат.

Раніше 8 червня законопроект не набрав достатньої для ухвалення кількості голосів, і його направили на повторне перше читання. 21 червня депутати внесли на розгляд парламенту доопрацьований варіант згаданого документа.

Із критикою законопроекту раніше також виступали деякі експерти Реанімаційного пакету реформ, зазначивши, що нововведення не прибирають політичного впливу на призначення суддів: не встановлюється кількісний склад майбутньої конкурсної комісії, конкретні вимоги до членів комісії, обов’язковість результатів конкурсу для суб’єктів призначення тощо.

Окрім того, у прикінцевих положеннях зазначається, що "Уповноважений (з прав людини Верховної Ради – ред.)призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою України. Відповідне рішення приймається Верховною Радою України відкритим голосуванням (зараз це відбувається через таємне голосування – ред.) більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України".

У квітні Верховна Рада відхилила попередній законопроект про Конституційний суд, що багато в чому нагадує нинішній.

У червні 2016 року Верховна Рада дала старт судовій реформі, ухваливши закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Цим законом внесені зміни до Конституції в частині здійснення правосуддя та конституційного контролю. Тепер Верховний суд є найвищим судом у системі судоустрою, здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції, а у окремих випадках – як суд першої або апеляційної інстанції.

Крім того, Верховний суд звертається до Конституційного суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України, а також надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується президент України, ознак державної зради або іншого злочину.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG