Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 18:21

Макрон пообіцяв скасувати надзвичайний стан у Франції


Емманюель Макрон виступає на спільному засіданні обох палат парламенту Франції, палац Версаль під Парижем, 3 липня 2017 року

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що планує вже цієї осені скасувати надзвичайний стан, що був запроваджений у країні восени 2015 року після терактів у Парижі й околицях, унаслідок яких загинули 130 людей.

Як сказав президент, виступаючи на спільній сесії обох палат парламенту Франції, він таким чином відновить свободи французького народу, бо ці свободи – «передумова існування міцної демократії».

За його словами, його уряд зробить усе, щоб відвернути будь-які нові напади, і буде боротися з екстремістами «безжалісно й непослабно».

Але при цьому, наголосив Макрон, важливо гарантувати «повну повагу до особистих свобод».

Надзвичайний стан у Франції запровадили в листопаді 2015-го й відтоді п’ять разів продовжували. Як очікують, у липні центристський уряд Макрона ще раз продовжить його на чергові три місяці, доки у Франції розробляють новий суворий закон про боротьбу з тероризмом. Критики стверджують, що влада Франції зловживає чинним надзвичайним станом для придушення легітимного інакодумства.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG