Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 09:06

Силовики проводять обшуки в центральному офісі і регіональних філіях «Укргазвидобування»


Ілюстративне фото

Служба безпеки України і Генеральна прокуратура проводять обшуки в центральному офісі та регіональних відділеннях газовидобувної компанії «Укргазвидобування».

Як повідомляє прес-служба компанії, обшуки проводяться за рішенням суду.

«Згідно з постановою суду, вилученню підлягають документи, пов’язані з відносинами «Укргазвидобування» і компаній «Tacrom Services S.R.L» (Румунія) і ДП «РУП» ВО «Білорусьнафта» (Республіка Білорусь). Зазначені документи стосуються проведення в 2016–2017 роках ГРП (гідророзривів пласта з метою інтенсифікації видобутку газу – ред.), інженерних звітів та іншої важливої для діяльності компанії інформації», – мовиться у повідомленні.

У компанії наголошують, що вилучення важливої для технологічного процесу документації «призведе до дестабілізації найбільшого газовидобувного підприємства України, а також ставить під загрозу виконання урядової програми збільшення видобутку природного газу».

При цьому «Укргазвидобування» заявляє про співпрацю з силовиками.

У Генпрокуратурі зазначають, що обшуки проводяться в рамках кримінального провадження за статтею 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, службові особи «Укргазвидобування», за попередньою змовою зі службовими особами іноземних компаній, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом завищення вартості робіт з гідророзриву пластів, які проводяться на території Полтавської та Харківської областей, упродовж 2016–2017 років заволоділи коштами в особливо великих розмірах.

Генпрокуратура встановила, що в 2016 році компанія «Укргазвидобування» провела 4 тендери щодо проведення робіт із гідророзривів пластів на свердловинах, які перебувають на балансі українського підприємства, умови тендерів – проведення 100 операцій гідророзривів пласта загальною вартістю близько 400 мільйонів гривень.

«Укргазвидобування» – основна компанія з видобування природного газу i газового конденсату в Україні, 100-відсоткове дочірнє підприємство компанії «Нафтогаз України».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG