Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 01:59

Арештованого в Криму Панова схиляють до співпраці зі слідством через тиск – адвокат


Євген Панов

Адвокат фігуранта так званої «справи кримських диверсантів» Євгена Панова, якого утримують у сімферопольському СІЗО, заявляє, що на нього чиниться психологічний тиск для схиляння до співпраці. Як повідомив Дмитро Дінзе проекту Радіо Свобода Крим.Реалії, Панова перевели в камеру з неналежними санітарними умовами: «...у приміщенні міститься 22 людини, душно, і є блощиці».

«Наскільки ми зрозуміли, це зробили оперативники центрального апарату ФСБ, які працюють у Криму, вони приїхали з Москви. Таким чином на Панова чинять тиск. Також його возять до слідчого з мішком на голові, руки сковують ззаду, хоча могли б це робити по-іншому. Таким чином його схиляють до співпраці і вказують, що якщо він не буде йти на співпрацю, то й далі його будуть тримати в тих умовах, в яких він перебуває зараз», – повідомив адвокат.

Захист Панова вже направив скаргу до підконтрольних Росії кримських тюремників і прокуратури, щоб санітарно-епідеміологічний стан камери поліпшили або перевели Панова в інше приміщення.

«Ми передавали йому кошти для обробки, щоб вивести блощиць, тарганів, але засіб у Панова вилучили. Зараз усі 22 людини, які там утримуються, покусані, у всіх нариви, виразки, укуси. Панов звертався до лікаря, йому було відмовлено», – розповів Дінзе.

Сам Панов, за словами захисту, неодноразово звертався до адміністрації ізолятора, проте заходи не були вжиті.

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя 2 червня продовжив термін утримання під вартою Євгену Панову і Андрію Захтею, обвинуваченим у підготовці «диверсій» на території Криму, до 7 серпня.

10 серпня минулого року ФСБ Росії повідомила, що в ніч на 7 серпня 2016 року в анексованому Росією Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували у московському СІЗО Лефортово, а потім повернули до Криму.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх «провокацією» російських спецслужб.

Російські спецслужби заявляють, що Євген Панов і Андрій Захтей були членами «групи диверсантів», яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG