Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 15:22

Велика Британія та ЄС розпочинають чотириденні переговори про умови Brexit


Дейвід Дейвіс (л) і Мішель Барньє (п) перед початком неформальних переговорів, Брюссель, 19 червня 2017 року

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Європейський союз мають намір розпочати офіційний раунд переговорів, який передбачає врегулювання умов виведення Британії з блоку з 28 учасників.

Британський міністр з питань виходу з ЄС Дейвід Дейвіс і його європейський колега Мішель Барньє розпочинають 17 липня в Брюсселі чотириденні переговори про врегулювання умов виходу Сполученого Королівства з об’єднання. Сторони мають менш ніж два роки, щоб врегулювати умови до британського виходу з ЄС, який відбудеться не пізніше ніж 30 березня 2019 року незалежно від того, буде укладена відповідна угода чи ні.

Обидва учасники переговорів мали неформальну зустріч минулого місяця. Очікується, що нове коло дискусій буде більш напруженим, із багатьма складними питаннями, що мають бути розв’язані, включно з правами громадян ЄС у Великій Британії та британських громадян у Євросоюзі.

У Британії живуть близько трьох мільйонів громадян інших країн ЄС, близько 1,5 мільйона британців перебувають у 27 країнах ЄС. До Brexit більшість громадян ЄС мають свободу пересування, що дозволяє їм жити і працювати в державах-членах об’єднання без обмежень.

Велика Британія має вийти з Євросоюзу до кінця березня 2019 року після референдуму 2016-го, незначна більшість учасників якого проголосувала за цей вихід. 29 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей почала процес виходу з ЄС відповідно до статті 50 Лісабонського договору про функціонування Європейського союзу, яка передбачає процедури такого виходу. Цей процес має тривати не більш ніж два роки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG