Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:31

ЄС наклав санкції на групу сирійців через хімічну зброю


На фото, яке оприлюднила сирійська опозиція 4 квітня 2017 року, як вважають, дитина, потерпіла від хімічної зброї в Хан-Шейхуні того ж дня

Європейський союз наклав санкції ще на 16 громадян Сирії через, як вважається, їхню роль у застосуванні сирійськими урядовими силами хімічної зброї проти цивільного населення.

Вісім із них – чільні військові офіцери урядових збройних сил, решта – науковці, що, за даними ЄС, причетні до розробки і застосування хімічної зброї.

Таким чином, зараз санкції Євросоюзу, що становлять замороження можливих коштів у ЄС і заборону на в’їзд до ЄС, стосуються вже 255 сирійців, які, за даними Європейського союзу, відповідальні за «жорстокі репресії проти цивільного населення Сирії, підтримують режим чи отримують підтримку режиму і/або пов’язані з такими особами».

Крім того, замороження коштів стосується і 67 сирійських юридичних осіб.

Крім цих санкцій, окремо ЄС також запровадив нафтове ембарго щодо Сирії і експортні обмеження на постачання до цієї країни обладнання і технологій, що можуть бути використані для внутрішніх репресій і для стеження за телефонним зв’язком і інтернетом і перехоплення телефонного й інтернет-спілкування.

Ці санкції Євросоюзу наразі чинні до 1 червня 2018 року.

Окремо схожі санкції через застосування режимом Дамаска хімічної зброї проти цивільних запровадили США.

Сирійський режим, а також влада Росії, що його підтримує, заперечують використання Дамаском хімічної зброї і звинувачують у цьому повстанців.

2013 року влада Сирії погодилася на міжнародну домовленість про те, щоб віддати її запаси хімічної зброї на знищення. Але підтверджень того, що були ліквідовані всі такі запаси, немає. І після завершення цієї операції надходили повідомлення про застосування такої зброї сирійськими урядовими військами.

Зокрема, на Заході вважають неспростовними докази використання урядовими силами Сирії хімічної зброї 4 квітня в місті Хан-Шейхун, унаслідок чого загинули не менш ніж 72 людини і потерпіли понад 550.

За даними розслідування ООН про попередні випадки використання хімічної зброї в Сирії, урядові сирійські війська використали хлор як хімічну зброю принаймні тричі у 2014–2015 роках.

Також було задокументоване використання хімічної зброї екстремістським угрупованням «Ісламська держава».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG