Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 18:06

Німецький концерн Siemens припиняє постачання обладнання державним компаніям Росії


Турбіна виробництва Siemens, ілюстративне фото

Німецький концерн Siemens оголосив про припинення поставок обладнання російським компаніям, підконтрольним державі, навіть за вже чинними контрактами. Про це йдеться в поширеній 21 липня заяві концерну.

Таке рішення Siemens ухвалив через перевезення з Росії до окупованого нею Криму газових турбін в обхід санкцій.

«Сіменс» також запроваджує новий режим експортного контролю, суворіший, ніж вимагають санкції, так що всі можливі майбутні поставки до Росії відбудуться тільки після того, як концерн упевниться, що обладнання буде встановлене в місці призначення, передбаченому контрактом.

Крім того, Siemens оголосив про вихід з російської компанії «Интеравтоматика», де німецькому концернові належало 45,7% акцій. У концерні припускають, що саме за допомогою цієї компанії турбіни Siemens перевезли з Краснодарського краю до Криму.

Також «Сіменс» оголосив, що починає процес скасування своїх ліцензійних угод із російськими компаніями, що стосуються обладнання для теплових електростанцій.

Про те, що турбіни незаконно ввезли до Криму для використання на електростанціях, стало відомо на початку липня 2017 року. Після цього Siemens подав до суду позови на три російські компанії, імовірно, причетні до цього.

Турбіни були зроблені на спільному підприємстві німецького концерну і російського підприємства «Силові машини» для використання, відповідно до контракту, в Краснодарському краї Росії. Після цього їх переробили на підприємствах компанії «Ростех» і перевезли з Росії до Криму.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям поставляти будь-яке обладнання та продукцію до окупованого Росією Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG