Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 19:14

Держдума Росії ухвалила закон про обмеження анонімності в інтернеті


Один із VPN-сервісів, який уможливлює читання заборонених сайтів

Депутати Державної думи Росії, нижньої палати російського парламенту, ухвалили в третьому, останньому читанні закони про регулювання роботи месенджерів і про заборону засобів обходу блокування сайтів.

Закон про месенджери зобов’язує адміністрацію сервісів встановлювати особу користувачів (за номером телефону), а також обмежувати передачу повідомлень за процедурою, яку визначить уряд. У Держдумі заявляли, що користувачів відключатимуть від месенджерів за рішенням суду.

У разі схвалення верхньою палатою російського парламенту, Радою федерації, і президентом країни документ має набрати чинності з 1 січня 2018 року.

Держдума також ухвалила закон про посилення контролю за продажем SIM-карт, щоб їх не можна було купити, не надавши оператору мобільного зв’язку достовірні паспортні дані.

Закон про заборону засобів обходу блокувань передбачає блокування так званих «анонімайзерів» і VPN-сервісів, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнагляду». Виявляти такі анонімайзери будуть ФСБ і поліція Росії. В разі схвалення Радою федерації і президентом Росії закон має набрати чинності з 1 листопада 2017 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG