Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:02

Катар відновив повні дипломатичні відносини з Іраном, відкинувши вимоги Саудівської Аравії


Міністр закордонних справ Катару шейх Мухаммед бін Абдаррахман ат-Тані

Катар 24 серпня відновив повні дипломатичні відносини з Іраном, відкинувши вимоги Саудівської Аравії та кількох арабських союзників розірвати зв’язки з Тегераном.

Міністерство закордонних справ Катару заявило, що посол країни повернеться до Тегерана після того, як його було відкликано 20 місяців тому.

Катарське зовнішньополітичне відомство висловило «прагнення зміцнити двосторонні відносини з Ісламською Республікою Іран у всіх сферах» і повідомило, що міністр закордонних справ Катару шейх Мухаммед бін Абдаррахман ат-Тані обговорив «двосторонні відносини і засоби їх активізації та розвитку» з іранським колегою Могаммадом Джавадом Заріфом.

Катар та Іран спільно розробляють великі родовища природного газу в морі, це вимагає зв’язку між двома країнами. Після того, як у червні розпочався дипломатичний конфлікт Катару з іншими арабськими країнами, Іран прагнув продемонструвати свою підтримку, зокрема, відправивши до Катару продовольство. Це сталося після того, як Саудівська Аравія закрила для таких постачань єдиний сухопутний кордон.

Група арабських країн на чолі з Саудівською Аравією різко критикує Катар, зокрема, за зв’язки з Тегераном, що є головним регіональним суперником Ер-Ріяда.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG