Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 19:16

Іран може розблокувати мережу мікроблогів Twitter


Міністр зв’язку Ірану Могаммад-Джавад Азарі Джагромі

Новий міністр зв’язку Ірану Могаммад-Джавад Азарі Джагромі заявив, що тривають переговори про припинення блокування мережі мікроблогів Twitter – забороненої в країні впродовж багатьох років попри те, що її використовували провідні керівники країни.

Платформа Twitter була заборонена в 2009 році після того, як почалися масові протести проти переобрання колишнього президента Махмуда Ахмадінежада.

«Twitter – це не аморальне середовище, яке потребує блокування», – заявив 36-річний міністр.

Він також повідомив, що влада аналізує способи розблокування YouTube, зберігаючи при цьому цензурування «аморального змісту». За словами міністра, пілотний проект дозволить університетам отримати доступ до цього сайту.

Могаммад-Джавад Азарі Джагромі є наймолодшим в Ірані міністром і першим чиновником такого рівня, який народився після Ісламської революції 1979 року. Він є критиком інтернет-цензури в Ірані. Соціальні медіа, такі, як Facebook, YouTube і Twitter, впродовж років офіційно заборонені в цій країні, хоча мільйони іранців використовують їх щодня за допомогою програмного забезпечення для обходу блокувань.

Іранська Рада з питань кіберпростору, яку очолює президент Хасан Роугані та за якою наглядає верховний лідер аятола Алі Хаменеї, відповідає за блокування веб-сайтів. Водночас і Роугані, і Хаменеї мають облікові записи в Twitter, що ведуться від їхнього імені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG