Доступність посилання

ТОП новини

Москаль закликає Порошенка ветувати нещодавно схвалений закон про освіту


Геннадій Москаль

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль закликає президента України Петра Порошенка ветувати нещодавно схвалений закон про освіту і повернути його у Верховну Раду з правками.

«Новий Закон про освіту суперечить Європейській хартії регіональних мов… Низка положень схваленого закону суперечить двостороннім договорам України з сусідніми країнами, зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов’язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин», – мовиться у заяві Москаля, оприлюдненій його прес-службою.

Він також наголошує, що захищати українську мову потрібно, але не обмежуючи при цьому мови національних меншин.

«Закарпаття – багатонаціональна область, у нас положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов – румунської, словацької та угорської», – додав Москаль.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який започатковує реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Найчисельнішою національною меншиною на Закарпатті є угорці.

Крім того, новий закон України про освіту, а саме його розділ про мову освіти – державну, – викликав критику влади і правих екстремістів в Угорщині. Зокрема, представник Кабінету міністрів Угорщини Янош Арпад Потапі заявив про рішучий протест свого уряду з приводу ухвалення в Україні цього закону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG